Замок — ABUS Granit Extreme XPlus 59/12HKS110
Цепь, длина — 110 см, диаметр — 12 мм, уровень безопасности — 20/20
Нет в наличии
Нет в наличии
Этот товар в настоящее время распродан.
EXTREMELY SECURE AGAINST THEFT
Anyone who feels the weight of the GRANITTM Extreme Plus 59 in their hand immediately sees that this is a particularly
reliable lock-chain combination.
The robust, extremely stable 12mm-hexagonal chain made of special hardened steel alone gives it a strong advantage.
Technologies
• 12 mm hexagonal chain with textile sleeve to protect against damage to the paintwork
mechanism
hardened steel
• ABUS XPlus Cylinder for extremely high protection against manipulation such as picking
• Two keys included in the scope of delivery
• Manually operated keyhole cover to protect against dirt and corrosion
• ABUS Code Card for duplicate and replacement keys
Operation and use
• Very good protection against high risk of theft
• Recommended for securing high-value motorbikes
• The longer the chain length, the easier it is to attach to a fixed object
Tips
multiple locks
• Lock-chain combinations are a good solution for attaching motorbikes to fixed objects
• Very easy handling, because only one end of the chain has to be locked
Technical data — GRANITTM Extreme XPlusTM 59/12HKS110
Locking type: key
Weight: 3900 g
Chain length: 110 cm
Chain thickness: 12 mm